28 Marca 2015
uk
de
pl
DLACZEGO KORA SOSNOWA ?
DLACZEGO TRANSPORT KOR-TRANS ?
Pnie starych sosen pokryte są grubą, spękaną warstwą kory. Jest to tkanka zbudowana z martwych, wypełnionychpowietrzem komórek.
Oferujemy usługi transportowe na terenie kraju i zagranicy zestawami samochodowymi ciężarowymi oraz transport samochodami dostawczymi.
Kora sosnowa

Kora, tak ważna dla drzew, dla przemysłu była kłopotliwym odpadem do czasu, gdy jej zalet nie odkryli ogrodnicy. Po okorowaniu drzew otrzymuje się duże jej kawałki. Są one jasnobrązowe, lekkie, czasem złociste i mocno pachną żywicą.

Kora sosnowa charakteryzuje się niewielką zawartością azotu (około 1%) i innych składników odżywczych, a jej pH jest zbliżone do pH torfu (4,3-4,5). Nie zawiera ani grzybów, ani bakterii.

Po rozdrobnieniu korę sosnową można wykorzystywać do wykładania ścieżek i placyków. Można też ściółkować nią duże drzewa i krzewy, zwłaszcza gatunki lubiące kwaśne podłoże (iglaki, azalie, różaneczniki i inne wrzosowate). Kora średniej grubości oprócz wymienionych właściwości posiada również walory estetyczne, jest doskonałym i niezbędnym elementem ozdobnym każdego ogrodu. Kora drobno zmielona, zmieszona z ziemią stosowana jest najczęściej do sadzenia krzewów i roślin.

Kora sosnowa naszej produkcji posiada certyfikat Q potwierdzający najwyższą jakość produktu oraz certyfikat bezpieczeństwo jej stosowania.


Oferta

W sezonie 2013/2014 oferujemy Państwu korę sosnową dekoracyjną, korę kompostowaną - średniej grubości, drobną oraz grubą (ręcznie selekcjonowaną). Nasz produkt oferujemy w ciągłych, całorocznych dostawach. Nasza kora składowana jest na utwardzonym placu.

Wybierz opcję transportu:
WORKOWANA SORTOWANA ŚREDNIA
Worek 60 l
7,00 zł netto szkółki, sklepy, centra ogrodnicze
7,50 zł netto dla klientów indywidualnych
Worek 80 l
8,00 zł netto szkółki, sklepy, centra ogrodnicze
8,50 zł netto dla klientów indywidualnych
WORKOWANA SORTOWANA DROBNA
Worek 60 l
6,50 zł netto szkółki, sklepy, centra ogrodnicze
7,00 zł netto dla klientów indywidualnych
Worek 80 l
7,50 zł netto szkółki, sklepy, centra ogrodnicze
8,00 zł netto dla klientów indywidualnych
WORKOWANA GRUBA (WYBIERANA RĘCZNIE)
Worek 80 l
12,00 zł netto szkółki, sklepy, centra ogrodnicze
15,00 zł netto dla klientów indywidualnych
LUZEM
Kora średnia od 100,00 zł do 120,00 zł netto za 1m3, kora drobna od 90,00 zł do 110,00 zł netto za 1m3 (cena zależna od odległości miejsca transportu kory oraz od ilości zamówionego towaru).


Do cen netto należy doliczyć 8% VAT.

Przy zamówieniu większej ilości możliwość negocjacji cen. Rabaty przy stałej współpracy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.